Avaleht  Prindi  Kontakt  Sisukord
 EST  ENG  FIN  RUS
Avaleht » Tegevusalad
Ettevõttest

 Tere tulemast meie kodulehele.

 Osaühing EHITUSKOMPAKT  on erakapitalil tegutsev ettevõte. Loodud 1991 aastal. Pöhitegevuseks on ehitus. Koostöös arhitektifirmaga ÖSELPLAN pakume EESTIS ehitust eskiisjoonisest võtmeteni. Oleme ehitusturul viimasel kümnel aastal pakkunud palkmaju ja seda käsitööpalgist. Meie palk pärineb Saaremaalt. Saaremaa palk on kooniline ja huvitava struktuuriga mis tuleb eriti esile just meie toodangus kuna koorime palki survepesuriga. Survepesur säilitab palgi loodusliku välispinna ja katab selle vaigukihiga mis mõninga aja kaitseb palki ilmastiku eest.  Alates 2008 aasta kevadest pakume saetud (kandilist) palki ettekuivatatult. Kuivatatud palk on sinakindlam, mängib seinas vähem ja kindlasti ka pikema eaga. Meie meistrite kätetööd võib kohata ka Norras, Rootsis, Prantsusmaal. Eksporditellimuste arhidektuurilised lahendused tulevad tavaliselt tellijatelt. Meie poolt on siin tööjoonised ja majakarbi valmistamine EESTIS ning soovi korral ka majakarbi püstitustööd tellija ehitusplatsil.

Meie roogkatuste kogemus pärineb 1991 aastast - mil alustasime roogkatustega Skone`s, Rootsi lõunaosas. Roogkatus on üks eestlaste vanimaid katuseid, ta on levinud ka Lõuna- Rootsis, Taanis, Hollandis, Inglismaal, Iirimaal, Saksamaal ja üldiselt aladel kus oli vanasti võimalik roogu varuda. Roog on soojajuhtivuselt võrdne isol. villadega ja seetõttu ka hoonetele väga hea kattematerjal. Hoone ülaosas hoiab ta ära suured temp. kõikumised ja vähendab seega konstruktsioonis termopaisumisi ja -kahanemisi , vähendab kondentsvee teket.  Hinna poolest võib roogkatust lugeda üheks odavamaks - seda muidugi juhul kui ehitate katusekorruse välja. Katuslagi rookatusega ei vaja erilist soojustust, samuti puudub vajadus tuuletõketele, distantsliistudele. Tuulutusvahesid aga roogkatuse alla ei tohi ehitada kuna nende puhul, tulekahju korral, tekib sinna täiendav tuule ja tule koridor. Nendes koridorides on raskendatud tule kustutamine. Kui aga tuulutusvahed on olemas siis on soovitav nad osaliselt täita puistevillaga. Tuleohtlikus on ka roogkatuse ainus puudus. Õiged meistrid aga oskavad Teile ka tulepüsiva katuse ehitada.

 Ehitame katuseid, kivi-, mätas- ja kimmkatuseid,  teeme rooväljade hooldustöid. Pakume aiandusemultsimiseks puhast nat.männikooremultsi  ja kütteks kuivatatud küttepuid.

 

Palkmajad

 

Kaminad
Roogkatused
Vanamõisa, Pihtla vald, 94101 Saare maakond | Tel 53 412 460, | E-post ehituskompakt@gmail.com